Atlas Kız Lisesi 9.Sınıf Eğitim Sistemi

Atlas Altınoluk Koleji

Millî Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu müfredat programı ile sosyal, sanatsal, sportif, görselliğe dayalı, fen bilimleri ve matematik ağırlıklı program uygulanmaktadır.

Hafta içi dersler 09.00'te başlayıp 16.10'ya kadar devam etmektedir. 16.20-17.00 saatleri arasında ek çalışmalar yapılmaktadır.

Haftalık 40 saat ders verilmektedir.

Her ünite bitiminde öğrencilerin üniteyi öğrenme düzeylerini belirlemeye yönelik ÜDS’ler yapılmaktadır. ÜDS sınavlarındaki hedef, öğrencilerimizin işlenen konuları anlayıp anlamadıklarını kontrol edip anlaşılmayan konulara çözüm üretmektedir.

Öğrencilerimize ayda bir YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)'ye uyumlu deneme sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlardaki hedef, 4 yıl sonra gireceği üniversite sınavına 9.sınıftan itibaren hazırlanmasını sağlamaktır.

Öğrencilerimize ders çalışma kamp programları uygulanmaktadır. Bu programlarla öğrencilerimize uzun süreli, düzenli ders çalışma alışkanlığı kazandırmaktadır.

Atlas Kız Lisesi 10.Sınıf Eğitim Sistemi

Atlas Altınoluk Koleji

-Milli eğitim bakanlığının belirlemiş olduğu müfredat programı ile sosyal, sanatsal, sportif, görselliğe dayalı, fen bilimleri ve matematik ağırlıklı program uygulanmaktadır.

-Hafta içi dersler 09.00'te başlayıp 16.10'a kadar devam etmektedir. 16:20-17.00 saatleri arasında ek çalışmalar yapılmaktadır.

- Konu bitiminde ÜDS (Ünite Değerlendirme Sınavı) yapılmaktadır. Ünite Değerlendirme sınavlarındaki hedef, öğrencilerimizin işlenen konuları anlayıp anlamadıklarını kontrol edip anlaşılmayan konulara çözüm üretmektedir.

Öğrencilerimize ayda bir YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı)'ye uyumlu deneme sınavları yapılmaktadır. Bu sınavlardaki hedef, 3 yıl sonra gireceği üniversite sınavına 10.sınıftan itibaren hazırlanmasını sağlamaktır.

Öğrencilerimize aralıklı olarak ders çalışma kampları düzenliyoruz bu sayede öğrencimizin, eksik olduğu konularda bireysel destek almasını ve aynı zamanda konuların pekişmesi adına tekrar ve soru çözümü yapmalarına imkan sağlıyoruz.

Öğrencilerimize haftanın 2 günü özel ders programı uygulanmaktadır. Bu derslerle öğrencilerimizin anlamadığı konuları ortadan kaldırmak hedeflenmektedir.

Atlas Kız Lisesi 11.Sınıf Eğitim Sistemi

11.sınıf öğrencilerimizin maratonun başında olan algı ve düşüncelerini bir sonraki sene girecekleri YKS sınavlar programına göre değiştirmesi, artık ara sınıf psikolojisinden sıyrılıp sınav grubu öğrencisi olduğunu düşünmesi, plan ve programını buna paralel yapması gerekir. Biz Özel Atlas Kız lisesi olarak 11. Sınıftaki öğrencilerimize Milli Eğitimin zorunlu ders saati olan 34 saat ders ve müfredatın dışında en az +12 saati de dershane eğitimi vererek haftada 46 saat ders vermekteyiz. Aktif derslerimizde ve dershane eğitimimizde amacımız ezberleyen değil, öğrenen ve öğrendiklerini hayata geçiren, uygulayan, test teknikleri ile daha hızlı soru çözmeyi öğrenen bireyler yetiştirmektir. Unutulmamalıdır ki YKS kesinlikle bir senede halledilebilecek sınavlar değildir. Atlas Kız Lisesi olarak bunun farkındayız ve çocuklarımızın üniversiteye hazırlık maratonunu iki seneye yayarak daha başarılı olmaları sağlanmaktadır.
11. sınıf öğrencilerimizin gelişimleri belirli aralıklarla yapılan sınavlarla kontrol altında tutulmakta, sınav sonuçları sınıf öğretmenleri tarafından analiz edilerek öğrencilerin eksik olduğu konular merkezinde çalışmaları desteklenmektedir. Eksik olduğu tespit edilen konular, ders öğretmenleri ve öğrenci ile paylaşılarak öğrencinin eksik olduğu konudan ilgili dersten etüd alması sağlanmaktadır.

Özel Atlas Kız Lisesi olarak 11. Sınıf öğrencilerine sunduğumuz hizmetleri maddeler halinde sıralarsak:

MEB müfredat programı eksiksiz tamamlanır. YKS konuları belirli periyotlar halinde anlatılarak öğrencilerin sınavlara hazırlanması sağlanır. Öğrencilerin eksik konuları ÖZEL ETÜD verilerek tamamlanır. Hafta sonu DERSHANE hizmeti verilerek konu tekrarları sağlanır. Sınav sonuçları, yazılılar ve öğrencinin her türlü gelişimleri veliyle paylaşılır. TYT denemeleri yapılarak öğrencilerimizin YKS’ye hazırlıgı kontrol edilir. Aylık kazanım değerlendirme sınavı yapılarak işlenen konuların anlaşılıp anlaşılmadığı kontrol edilir. Anlaşılmayan konular, öğretmenlerin verdiği özel derslerle telafi edilir. Aylık işlenen konuların tekrarının yapıldığı DERS ÇALIŞMA KAMPLARI düzenlenmektedir. Bu kamplarda öğrenciler getirdikleri kaynaklardan bir aylık konu tekrarlarını yapar. Bir dönemin işlenen konularının tekrarı için YARIYIL DERS ÇALIŞMA KAMPI yapmaktayız. Bu kampta bir dönemde işlenen konular verilen kaynaklardan taranarak konu tekrarları yapılır. Yarıyıl kampında YKS konularının bir kısmının anlatıldığı 40 saatlik bir program uygulanır.

 

Atlas Kız Lisesi 12.Sınıf Eğitim Sistemi

YAZ PROGRAMI


Ağustos ayı içerisinde 12.sınıfların YKS hazırlık programı tüm hızıyla başlar. Öğrencilerimizin sınav temposuna alışabilmesi için bu süreçte YKS denemeleri başlatılır, çalıştay programları düzenlenir.

12.Sınıf öğrencilerimize MEB müfredatıyla beraber YKS formatına uyumlu dersler anlatılmakta, deneme sınavları yapılmakta, ders çalışma kamp programları düzenlenmektedir. Öğrencilerimiz, okulumuzdaki programa uyduğu taktirde özel derse, dershaneye ihtiyaç duymayacaktır. Öğrenci adına okulumuz her şeyi düşünmüştür. Öğrencilerimize sadece ders çalışmak ve öğrenmek düşecektir.

ÖĞRENCİ TAKİBİ VE DERS ÇALIŞMA
Öğrencilerin bitireceği konular, çözeceği soru adedi ders öğretmeni tarafından verilir. Ödevlerin kontrolü yapılır. Bu kontroller, haftalık karneyle veliye gönderilir ve okulumuzun kullandığı K12NET’e işlenir. Rehber öğretmenlerimiz tarafından deneme analizleri yapılarak gerekli önlemler alınır öğrenciye gerekli yönlendirme yapılır. Her ay periyodik olarak rehber öğretmenleri telefonla veliye ulaşarak öğrencimiz hakkında bilgi alır.

DENEME SINAVLAR
YKS başarısı için çok deneme sınavı çözmek gerekir. Özellikle farklı yayınların deneme sınavlarını çözmeye ihtiyaç vardır. Bundan dolayı okulumuzda yaklaşık 12-15 farklı yayından 50’nin üzerinde YKS deneme sınavı yapılacaktır.

REHBERLİK SERVİSİ ve YAYINLARI
YKS ile ilgili teknik bilgiler, üniversiteler ve bölümler hakkında detaylı bilgi rehberlik servisi tarafından verilmektedir.  Rehberlik servisinin yayınları; YKS Rehberlik Derslerimde Nasıl Başarılı Olurum? hazırlanan bu yayınlarla öğrencilerimiz zamanında ve doğru bilgilendirilir.